آموزش استفاده از اکانت FTP برای ادان دامین ها‎ در هاست سی پنل


استفاده از اکانت FTP برای ادان دامین ها‎ در هاست سی پنل

با کمک اکانت های FTP قادر هستید اطلاعات سایت خود را به سرعت از اینترنت دریافت کنید و یا اطلاعات مورد نیاز خود را با سرعت بالایی درون هاست آپلود کنید. FTP بهتون اجازه مدیریت فایل های سایتتان را از طریق کلاینت های FTP مانند FileZilla , TurboFTP و … می دهد.به منظور استفاده از اکانت FTP ادان دامین ها در هاست سی پنل،مانند دامنه ی اصلی در هاست می توانید برای هرکدام از ادان دامین هایتان هم اکانت FTP منحصر به فرد داشته باشید.برای آپلود فایل ها از طریق FTP روی ادان دامین ها باید از یوزر و پسورد اختصاصی هر ادان دامین جهت اتصال استفاده کنید و یا به صورت معمولی از طریق یوزر و پسورد دامنه ی اصلی متصل شده و فایل ها را در پوشه ی مربوط به هر ادان دامین آپلود کنید.جهت اتصال از طریق اکانت FTP که ایجاد کردید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا باید یک اکانت FTP جدید بسازید که میشه از آموزش نحوه ی ساخت اکانت FTP در هاست استفاده کنید.

استفاده از FTP برای ادان دامین :

برای login از راه ادان دامین به اطلاعات زیر نیاز دارید:

  • نام کاربری (Username) : username@addon_domain.com
  • گذرواژه (Password) : FTP account password یا پسورد اکانت FTP
  • آدرس میزبانی (Host) : com
  • مسیر پوشه ی دلخواه (Folder or Directory) : /

 

جهت اتصال از طریق هر دامنه میشه به جای @yourmaindomain.com نام دامنه رو به دلخواه خودتون جایگزین کنید.اگر به فرض آدرس FTP به صورت test123@yourmaindomain.com باشد و بخواهید به جای دامنه ی اصلی از ادان دامین استفاده کنید باید از addondomain.com به جای دامنه ی اصلی یعنی به صورت test123@addondomain.com استفاده کنید. لازم به ذکر هست که نیازی به تغییر پسورد و سایر تنظیمات نیست.

استفاده از FTP برای دامنه ی اصلی :

اکانت FTP اصلی هاست بهتون قابلیت دسترسی به تمام فایل ها و فولدرهای روی هاست و تمام دامنه هایتان را می دهد.به راحتی می توانید بعد از اتصال از طریق FTP Client به مسیر /public_html/addon_domains_folder/ بروید و فایل هایتان را آپلود کنید.

برای login از طریق دامین و اکانت FTP اصلی به اطلاعات زیر نیاز دارید:

  • نام کاربری (Username) :همان نام کاربری ورود به سی پنل – نام کاربری با ورود به سی پنل در پنل سمت راست و بالای صفحه دیده میشود.
  • گذرواژه (Password) :همان گذرواژه ورود به سی پنل – پسوردی که باکمک آن می توانید وارد پنل هاست خود (Cpanel) شوید.
  • آدرس میزبانی Host: yourdomain.com
  • مسیر پوشه ی دلخواه : Folder or Directory: public_html/<em”>addon_domains_folder/

با کمک اطلاعات بالا و اتصال با سرویس دهنده FTP می توانید به راحتی به تمامی ادان دامین هایتان دسترسی داشته باشید.

در آموزش بعدی با نحوه ریستور دیتابیس در سی پنل و سرور آشنا میشید.در ادامه برای استفاده از آموزش های رایگان و کاربردی با ما همراه باشید.

محمد علی برجیمشاهده نوشته ها

با میلیون ها اسکرول به این نتیجه رسیدم که بهترین شغل ، کارفرآینی است ، از سال 1385 در این حوزه فعالیت خود را شروع کرده و در حال حاضر 10 استارت آپ را مدیریت کرده و با هدف توسعه کسب و کارهای ایرانی فعالیت خود را با قدرت ادامه میدهم . همیشه به نظرات عزیزان توجه کرده و آنها را سرلوحه کرده ام ، بنابراین اگر نظر یا هر سوالی دارید ، مطرح بفرمائید تا به آنها پاسخ بدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *