آموزش ارسال و دریافت ایمیل از طریق وب میل roundcube در هاست


آموزش استفاده از roundcube در هاست

به منظور کنترل و دسترسی ایمیل ها در هاست تعدادی برنامه روی هاست کاربران قرار دادیم که یکی از آن ها Roundcube هست.Roundcube نرم‌افزاری OpenSorce و رایگان هست که از اون جهت مدیریت ایمیل ها در هاست استفاده می شود.بیشتر کاربران برای دسترسی به وب میل خود از این برنامه ی محبوب استفاده می کنند. در این آموزش میخواهیم شما رو با بخش های مهم و کاربردی این برنامه آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

1.وارد وب میل هاست خود شده و در هنگام ورود، روی لگوی Roundcube کلیک کنید.

2.در این مرحله صفحه ی اصلی Roundcube بازشده و قسمت ایمیل های دریافتی شما (inbox) قابل ملاحظه هست. در سمت چپ صفحه هم پوشه ی ایمیل ها قابل مشاهده هست و به صورت پیش فرض پس از لاگین به Roundcube پوشه ی اینباکس باز می شود.

 

3.جعبه ی نوار ابزارها شامل آیکون ها برای مدیریت ایمیل ها هست.اینجا میشه ایمیل جدید باز کرد،ایمیل های جدید را ببینید، به ایمیل ها پاسخ دهید، ارسال ایمیل به دیگران،تغییر وضعیت خوانده شدن ایمیل ها،پرینت یک ایمیل و ملاحظه ی منبع ایمیل را انجام دهید.


حالا می توانید ایمیل هایی که دریافت کرده اید رو بخوانید:

1.در پوشه اینباکس روی عنوان ایمیل کلیک کنید.


2.پیغام داخل ایمیل ، با گزینه هایی جهت ایجاد پاسخ، حذف ایمیل، پرینت و یا انتقال ایمیل به مکانی دیگه براتون به نمایش درمیاد.


3.این آیکون ها بهتون اختیار ساخت ایمیلی جدید،ارسال پاسخ برای فرستنده،ارسال ایمیل به تمام گیرندگان و یا رونوشت ایمیل را می دهند.


4.این آیکون ها هم بهتون اجازه ی حذف این ایمیل ،پرینت ایمیل و یا مشاهده ی کد سورس ایمیل را می دهد.


همچنین می توانید ایمیلی جدید ارسال کنید:

1.جهت ارسال ایمیلی جدید روی آیکونی که دارای کاغذ و مداد هست کلیک کنید.


2.می توانید ایمیلی را برای چند کاربر با درج کاراکتر کاما “،” بین آدرس های ایمیل ارسال کنید.همچنین می توانید فیلدهایی برای Cc، Bcc، یا پاسخ به آدرس ایمیل رو اضافه کنید.


3.ایمیل را می توان از طریق این قسمت به صورت متن ساده یا HTML تغییر داد.


4.بعد از اینکه ایمیل رو به درستی تکمیل کردید جهت ارسال ایمیل روی “Send Now” کلیک کنید.


ایمیلتون حالا ارسال شده!

امیدواریم این مقاله براتون مفید واقع شده باشه و توانسته باشیم تا حد مطلوبی شما رو با محیط Roundcube آشنا کنیم.در مقاله ی بعد با آموزش اکسپورت یا خروجی گرفتن از فایل sql. از طریق phpmyadmin در هاست آشنا خواهید شد.با ما همراه باشید.

 

محمد علی برجیمشاهده نوشته ها

با میلیون ها اسکرول به این نتیجه رسیدم که بهترین شغل ، کارفرآینی است ، از سال 1385 در این حوزه فعالیت خود را شروع کرده و در حال حاضر 10 استارت آپ را مدیریت کرده و با هدف توسعه کسب و کارهای ایرانی فعالیت خود را با قدرت ادامه میدهم . همیشه به نظرات عزیزان توجه کرده و آنها را سرلوحه کرده ام ، بنابراین اگر نظر یا هر سوالی دارید ، مطرح بفرمائید تا به آنها پاسخ بدهم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *